Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napsali o nás

DENÍK KROMĚŘÍŽSKA 24.4.2011 

V Hulínském faktoru to rozbalila desítka rockerů

Po velmi úspěšném hledání hulínských talentů se nyní ve městě rozhodli, že objeví také svůj Hulínské faktor. Soutěž opět zorganizoval místní Kulturní klub a zájemci v něm tentokrát předvedli pouze pěvecký talent. A zpíval se především rock.

Tentokrát se přihlásila dvacítka zájemců. Byli mezi nimi i ti, kteří se účastnili předchozí soutěže s názvem Hulín má (taky) talent a do finálového kola, které se konalo v sobotu, porota vybrala nejlepších deset. „Tahle soutěž je malinko jiná,“ řekl Deníku během příprav finálového večera organizátor akce Karel Souček. Tentokrát totiž zpěváky doprovázela živá kapela, sestavená z učitelů hudby. „Jedná se vlastně o živý koncert,“ shrnul Souček. Vítěz divácké ceny navíc získá balíček, který věnovala radnice. Předchozí i včerejší soutěže se zúčastnila patnáctiletá Kristýna Svobodová z Napajedel. Po svém vystoupení Deníku svěřila, co všechno se u ní za tu dobu změnilo. „Byla jsem v několika dalších a začala jsem zpívat v kapele,“ řekla sympatická Svobodová, která se zpěvu věnuje už sedm let. Ta také nakonec soutěž vyhrála s písní od Ewy Farne L.A.S.K.A. Druhá byla Nikol Pavlíková a jako třetí skončila Barbora Součková Lidem se akce líbila. „Je to moc pěkně strávené odpoledne,“ pochvalovala si třeba Miloslava Procházková z Kroměříže.

Během večera se několikrát na podiu objevila i vítězka minulé soutěže Markéta Pešková, která si loni zasloužila výhru sto eur. „Za výhru jsem si zaplatila přípravné kurzy k přijetí na Janáčkovu akademii múzických umění. A asi to k něčemu bylo. Přijali mě,“ řekla nadšená Pešková.

Autor: Jana Rohanová

 

HULÍŇAN 5-2011

„Hulínské faktor“ očima zaujatého diváka

Úvodem musím říct, že jsem hulínským patriotem, tudíž mě těší, když se najdou lidé, kteří to cítí podobně a snaží se pro naše město a lidi v něm žijící něco udělat.

To „něco“, co mám tentokrát na mysli, je nová akce Kulturního klubu, jejímž duchovním otcem, mohu-li ho tak nazvat, je Karel Souček. Akce s názvem „Hulínské faktor“.

Finálový večer se konal 23. 4. 2011 v KK Hulín. Kdo by však očekával pouhé kopírování televizní předlohy, byl by na omylu! Už jen to směšné vstupné, které bylo skutečně symbolickou částkou za shlédnutí kvalitního pořadu s perfektně připravenou scénou, skvělými kulisami, úžasným a funkčním ozvučením, vynikajícím osvětlením, projekčním snímáním účinkujících, porotců a moderátorů, jež divákům přibližovalo i těžko postřehnutelné detaily, a v neposlední řadě se skvělými výkony účinkujících, které měly úroveň srovnatelnou s tou televizní a v některých případech snad i lepší…

Celým večerem nás provázela dvojice moderátorů ve složení Jana Šálková a Radim Chuděj. Přestože Jana je v našem městě již ostřílenou moderátorkou, Radim jí, zvlášť ve druhé části pořadu, zdatně sekundoval a často svými vtipnými glosami rozesmál publikum.

Jak už jsem naznačila, pořad byl rozdělen na dvě části. V každé z nich vystoupila pětice finalistůspísněmi,kterésidlevylosovanýchčísel sami vybírali z předem určeného seznamu. Jako výborný tah od pořadatelů vidím doprovod účinkujících živou kapelou BITE HAZARD, v jejichž podání zněly všechny finálovéskladbyfamózně, kupříkladu jejich „Saxana“ rozvlnila i kapelníka z Hanzsfuckers, který byl jedním z šesti porotců. Jako host pořadu vystoupila Markéta Pešková, která je vítězkou 1. ročníku obdobné, rovněž v Hulíně pořádané akce „Hulín má (taky) talent!“. Svým vystoupením jen potvrdila, že Hulín skutečně talent našel a ještě podpořil talenty nové. A jak to tedy dopadlo?

3. místo, výhru 500,-Kč a zároveň i cenu diváků získala jediná zástupkyně našeho města 14letá Barbora Součková z Pravčic, 2. místo a výhru 1000,- Kč 15letá Nikola Pavlíková ze Žlutav a konečně

1. místo a výhru 1500,-Kč 14letá Kristýna Svobodová z Napajedel.

Pokud vás zajímá víc o této akci, na www.kkhulin.cz určitě najdete vše podstatné.

Já bych jen na konec ráda řekla, že je škoda připravit takovou akci pro 25 diváků, chci vyjádřit lítost nad tím, že si stěžujeme, jak je v našem městě „mrtvo“, ale když se někdo postará o to, aby bylo „živo“, tak to z nějakého důvodu ignorujeme…

Přesto naprosto optimisticky věřím, že to pořadatelé nevzdají, a vy že příště přijdete…

Autor: MaN